ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Makowianka nie dała się zwieść

Do nieudanej próby oszustwa "na policjanta" doszło w środę, 17 marca.

Wówczas do 61-letniej mieszkanki Makowa Mazowieckiego, na telefon komórkowy zdzwonił mężczyzna podający się za policjanta Centralnego Biura Śledczego. - Powiedział swojej rozmówczyni, iż jest śledzona oraz, że jej telefon jest na podsłuchu. W dalszej rozmowie mężczyzna udzielał instruktażu, co kobieta powinna zrobić. Nieznajomy kazał również zadzwonić 61-latce na numer 112, w celu potwierdzenia, że faktycznie jest on policjantem CBŚ - informuje mł. asp. Katarzyna Ruszczyńska.

Mieszkanka Makowa Mazowieckiego domyśliła się, że jest to próba oszustwa, nie zastosowała się do poleceń, a zadzwoniła wprost do Komendy Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim.

Policjanci przypominają, że nigdy nie proszą ludzi o pieniądze. W razie odebrania podejrzanego telefonu, należy skontaktować się z jednostką policji osobiście lub telefonicznie dzwoniąc na numer stacjonarny znajdujący się na stronie internetowej jednostki. Trzeba pamiętać o tym, by przed połączeniem upewnić się, że poprzednia rozmowa została zakończona.

Komentarze obsługiwane przez CComment