ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Niestety jeszcze nie ma przełomu w poszukiwaniach kierowcy, który potrącił 2-letnie dziecko. Policja wciąż apeluje o pomoc w tym zakresie

fot. KPP Maków Maz.

Ta sprawa wstrząsnęła naszym regionem. Niestety, pomimo dużego zaangażowania społecznego i tytanicznej pracy policji jeszcze nie udało się ustalić, kto mógł potrącić dziecko i odjechać z miejsca zdarzenia. Czynności wciąż trwają, a funkcjonariusze podtrzymują apel o pomoc. 

Policja podała w sobotę (24 lutego) informację o tym, że posesja, z której uciekł malec, była nieogrodzona. 

- Kiedy policjanci dojechali na miejsce ojciec odnalazł 2-letniego chłopca na poboczu drogi krajowej nr 57 w miejscowości Obiecanowo (gm. Karniewo). Dziecku udzielono pomocy przedmedycznej, wezwano załogę karetki pogotowia, która zabrała chłopca do szpitala w Makowie Mazowieckim. Niestety dziecko zmarło w szpitalu - informuje Monika Winnik, oficer prasowa KPP w Makowie Mazowieckim. 

Dziecko zmarło na skutek odniesionych obrażeń, w ocenie policji, których najbardziej prawdopodobną przyczyną było potrącenie przez samochód.

Policja wciąż wykonuje kolejne czynności, m.in. zabezpiecza monitoring i weryfikuje przekazywane przez społeczeństwo informacje oraz nagrania z kamer samochodowych. Na razie nie ma niestety przełomu w tej sprawie. 

Apelujemy do wszystkich, którzy posiadają jakiekolwiek informacje w tej sprawie o pilny kontakt z policją pod nr 112. Zwracamy się z prośbą do wszystkich, którzy jechali wczoraj drogą krajową nr 57 przez miejscowość Obiecanów w godz. 17:30 -18:30 i posiadają kamery samochodowe. Prosimy o ich przejrzenie, być może zarejestrowały one istotne, choćby najmniejsze fakty, które pozwolą w wyjaśnieniu sprawy.

- apeluje rzeczniczka makowskiej komendy. 

Przyłączamy się do tego apelu. Prosimy także o uszanowanie najbliższych chłopca i powstrzymanie się od wydawania jakichkolwiek ocen, czy wyroków. Dochodzenie jest w toku. 

 

Komentarze obsługiwane przez CComment