Pożar i ewakuacja na Mickiewicza

W czwartek (20 stycznia br.) nad ranem doszło do pożaru lokalu w budynku wielorodzinnym na ul. Adama Mickiewicza. Strażacy ewakuowali mieszkańców.

Do KP PSP w Makowie Mazowieckim o godz. 4:30 wpłynęło zawiadomienie o pożarze, jaki wybuchł w jednym z mieszkań w bloku. Na miejscu okazało się, że lokator samodzielnie opuścił budynek. Strażacy w aparatach tlenowych weszli do mieszkania i szybko ugasili ogień, obejmujący głównie sprzęty. Lokum było okopcone, obyło się bez większych strat materialnych.

Jednocześnie, w trakcie działań gaśniczych, z budynku ewakuowano 8 osób. Na miejscu pojawiły się dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego, które udzieliły pomocy lokatorowi mieszkania, gdzie wybuchł pożar, oraz ewakuowanej kobiecie, która uskarżała się na zwroty głowy. Nie było konieczności przewiezienia tych osób do szpitala.

Po akcji ratowniczej przeprowadzonej przez makowskich strażaków mieszkańcy budynku wielorodzinnego przy ul. Mickiewicza powrócili do swoich mieszkań. Przyczyny pożaru bada policja.

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl