ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Sprzedawała elektroniczne papierosy nieletnim. Została ukarana

fot. KPP Maków Maz.

osoby do 18 roku życia nie mogą kupować wyrobów tytoniowych ani alkoholu. Przynajmniej w teorii, bo w rzeczywistości bywa różnie. O tym, jakie konsekwencje grożą za sprzedaż takich produktów nieletnim przekonała się 53-letnia sprzedawczyni z Makowa Mazowieckiego. 

Makowscy policjanci w ostatnim czasie otrzymali dwa zgłoszenia od zaniepokojonego rodzica, który poinformował, że niepełnoletnia córka bez żadnego problemu kupiła sobie dwukrotnie e-papieros w jednym ze sklepów na terenie Makowa Mazowieckiego.

Policjanci wykonali zatem czynności służbowe, które potwierdziły słowa zgłaszającego. W związku z tym 53-letnia sprzedająca za sprzedaż papierosów elektronicznych osobie poniżej 18 roku życia otrzymała dwa mandaty po 500 zł.

Policjanci przestrzegają właścicieli sklepów, gdzie sprzedawane są wyroby tytoniowe oraz osoby bezpośrednio sprzedające takie wyroby, aby zwracały uwagę na to komu je sprzedają: Zgodnie z Ustawą o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych zabrania się sprzedaży wyrobów tytoniowych osobom do lat 18-tu. Jest to wykroczenie,  grozi za to wysoki mandat lub kara grzywny.

Komentarze obsługiwane przez CComment