ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Sprzęt dla druhów z gminy Płoniawy

fot. UG Płoniawy-Bramura

Ochotnicza Straż Pożarna Płoniawy Bramura otrzymała pojazd UTV, a Ochotnicza Straż Pożarna Bobino Wielkie (obie z gminy Płoniawy Bramura) -mobilny agregat prądotwórczy.

Uroczysta zbiórka odbyła się w Łęgu Przedmiejskim (powiat ostrołęcki). W zbiórce, podczas której dokonano przekazania nowego sprzętu i wyposażenia, oprócz OSP z powiatu makowskiego, uczestniczyły także OSP z ostrołęckiego i pułtuskiego.

- W ramach uroczystości przekazano w użytkowanie dla OSP z terenu naszej gminy: pojazdy UTV dla jednostki OSP Płoniawy-Bramura, agregat prądotwórczy o mocy 100 kVA dla jednostki OSP Bobino Wielkie - powiadomił Urząd Gminy Płoniawy-Bramura.

Środki na zakup sprzętu i wyposażenia pochodziły, poinformowały o tym Komenda Miejska PSP w Ostrołęce i Mazowiecka Komenda Wojewódzka PSP, między innymi z następujących źródeł: Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Komendy Głównej PSP w ramach dotacji KSRG, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, gminy Płoniawy Bramura i środków własnych OSP. Łączna wartość przekazywanego sprzętu wyniosła 1.405.924 zł.
Przedstawicielom OSP pogratulowali m.in. Henryk Kowalczyk, wiceprezes Rady Ministrów, minister rolnictwa i rozwoju wsi, st. bryg. Tomasz Cybul, zastępca mazowieckiego komendanta wojewódzkiego PSP, mł. bryg. Cezary Pałubiński, p.o. komendanta powiatowego PSP w Makowie Mazowieckim i Jakub Dudek, wójt gminy Płoniawy Bramura. Podziękowali za ich "bezinteresowność w niesieniu pomocy drugiemu człowiekowi i sumienną pracę na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa".

strazacy-ploniawy-bramura-sprzet2

Komentarze obsługiwane przez CComment