ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Wandalizm i zaśmiecanie na Orliku. Miasto chce zamknąć obiekt

fot. UM Maków Maz.

Urząd Miejski w Makowie Mazowieckim nie kryje oburzenia i wrzuca zdjęcia zaśmieconego Orlika przy ul. Ciechanowskiej. Ktoś markerem rysował na tartanie.

Okazuje się, że boisko przy ul Ciechanowskiej wyglądem przypomina bardziej śmietnik. Pod ogrodzeniem walają się niezliczone butelki po wodzie i napojach. 

Dzieci i młodzież w taki sposób dbają o swoje boisko przy ulicy Ciechanowskiej. WSTYD! Boisko, na którym dzieci i młodzież się bawią wygląda jak śmietnik. Są to głównie puste butelki po wodzie i zostawiają je w głównej mierze bawiące się tam dzieci i młodzież. Jak boisko było zamknięte, bo było remontowane, to dzwoniły niezliczone telefony, kiedy w końcu będzie otwarte – bo nie ma gdzie grać! A teraz proszę bardzo, jak uczestnicy dbają o swój teren do zabawy. Gdyby było 10 koszy na śmieci sytuacja byłaby podobna – bo to zwykły brak manier i często się z tym spotykamy. Jeśli kosz jest jeden, albo nie ma gdzie wyrzucić to śmieci zabiera się ze sobą – chyba nie jest to odkrycie?
- zaczyna się, trzeba przyznać - dosyć ostro, wpis administratora profilu Urzędu Miejskiego w Makowie Maz. na popularnym portalu społecznościowym. 

W związku z karygodnym zachowaniem osób korzystających z obiektu miasto rozważa jego zamknięcie. Wówczas, jak czytamy we wpisie, klucz dostępny będzie dla chętnych grup w siedzibie UM, co oznacza, że samorząd będzie miał nadzór nad tym kto i kiedy korzysta z obiektu - nie będzie problemu z namierzeniem osób odpowiedzialnych za taki stan rzeczy. 
Mieszkańcy natomiast komentują, że kosze obok Orlika są puste, a po boisku walają się butelki. Wnoszą też o objęcie miejsca monitoringiem i pytają, czy zarządca obiektu (miasto) czasem tam sprząta.

Jednak najważniejszą kwestią wydaje się brak wychowania dzieci i młodzieży, która po sobie po prostu nie sprząta, a na dodatek dewastuje własność publiczną. To, że miasto wyśle służby porządkowe i boisko zostanie uprzątnięte nic w perspektywie czasu nie zmieni. Zmienić się musi mentalność. 

Komentarze obsługiwane przez CComment