ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Znęcał się nad własną matką i groził jej śmiercią. Został zatrzymany

Zdjęcie ilustracyjne

Mężczyzna wobec matki stosował zarówno przemoc fizyczną, jak i psychiczną. Kobieta postanowiła zgłosić sprawę policji kiedy została dotkliwie pobita a syn zaczął grozić jej pozbawieniem życia. 

W niedzielę (9 czerwca) policjanci zatrzymali 48-letniego mieszkańca powiatu makowskiego.

- Ze zgromadzonego materiału wynika, że mężczyzna od jakiegoś czasu był agresywny wobec matki. Jego agresja zaczęła narastać w ostatnim czasie. Doszło do szarpania, pobicia i gróźb pozbawienia życia - przybliża okoliczności oficer prasowa KPP w Makowie Maz. Monika Winnik. 

W środę (11 czerwca) Prokurator Rejonowy w Przasnyszu zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji, obowiązek opuszczenia mieszkania oraz zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną. Mężczyźnie grozi teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Jeśli doznajesz przemocy w rodzinie, nie obawiaj się skorzystać z pomocy policji. Skontaktuj się z najbliższą jednostką, dzielnicowym lub powiadom odpowiednie służby! Natomiast jeśli jesteś świadkiem przemocy w rodzinie, nie bądź obojętny – zareaguj! Problem przemocy należy jak najszybciej zgłosić dzielnicowemu lub pod numerem 112.

- apeluje makowska policja. 

 

Komentarze obsługiwane przez CComment