ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Mława. Nowa droga oddana do użytku. Kierowcy mają łatwiej

Wjazd od strony ul. Płockiej

W piątek uroczyście otwarto i oddano do dyspozycji kierowców III odcinek alei św. Wojciecha w Mławie. W ten sposób miasto zakończyło budowę wewnętrznej obwodnicy, liczącą nieco ponad 3,2 km długości, którą można szybko przejechać od skrzyżowania ul. Kościuszki do starej „siódemki”.

Prace przy trzecim odcinku rozpoczęły się w październiku ubiegłego roku.  Koszt tej inwestycji o długości 1098 metrów, utrzymanej w takim samym standardzie jak poprzednie etapy, wyniósł ponad 29, 5 mln zł. Na to zadanie miasto zdobyło dofinansowane ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład w wysokości 28, 097mln zł (95 proc. wartości inwestycji). Ostatni fragment drogi  połączył ulicę Płocką z krajową siódemką. Zgodnie z planem została wybudowana tu siedmiometrowa jezdnia z dwumetrowymi chodnikami po obu jej stronach, ścieżką rowerową, oświetleniem, odwodnieniem, siecią wodociągową i kanalizacją sanitarną.

Poza drogą główną wybudowany został 37-metrowy łącznik do ul. Smolarnia oraz rondo na skrzyżowaniu z ul. Zabrody. Dzięki tej drodze mieszkańcy nowych osiedli zlokalizowanych w tym rejonie będą mogli szybko i sprawnie dotrzeć do różnych miejsc w Mławie, a poranne korki uliczne na ul. Warszawskiej z pewnością się skrócą.

Wykonawcą wszystkich odcinków alei jest firma KRUSZ-BET PLUS, a inwestycję zrealizowano  na podstawie projektu pracowni Dusiński Andrzej Usługi Projektowe, głównym projektantem był Tomasz Dusiński.

Komentarze obsługiwane przez CComment