ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Mława. Rozbój w mieszkaniu. Areszt na 2 miesiące

Mławska policja i prokuratura wyjaśniają  sprawę rozboju, do którego doszło w prywatnym mieszkaniu w Mławie. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, mężczyzna pobił swojego znajomego i ukradł mu dokumenty oraz kartę bankomatową. We wtorek (9.01), decyzją sądu został aresztowany na 2 miesiące.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend. Do mieszkania 57-letniego mławianina przyszedł jego znajomy, żądając zwrotu długu. Pobił go, używając metalowej pałki. Wrócił następnego dnia, i po raz kolejny pobił starszego mężczyznę, odbierając mu dowód osobisty i kartę bankomatową. Ranny 57-latek, dopiero po tym zdarzeniu powiadomił policję.  Interweniujący policjanci wezwali pogotowie ratunkowe, które zabrało mężczyznę do szpitala.

Natychmiast po zgłoszeniu, mławscy policjanci zatrzymali podejrzanego o pobicie i rozbój, 44-letniego mieszkańca Mławy. Podczas przeszukania w jego mieszkaniu, odnaleźli także dowód osobisty i kartę bankomatową, należące do 57-letniego mławianina.

Zatrzymany 44-latek usłyszał w sumie zarzuty rozboju, kradzieży dokumentu oraz wymuszenia zwrotu wierzytelności. We wtorek (9.01), na wniosek prokuratury, decyzją Sądu Rejonowego w Mławie, został aresztowany na 2 miesiące. Grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Komentarze obsługiwane przez CComment