ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Mławianin 2022. Prezes z charyzmą

Wręczenie i oficjalne nadanie Tadeuszowi Stabachowi tytułu "Mławianina Roku 2022" tradycyjnie, od 24 lat, odbyło się w dniu święta patrona miasta, św. Wojciecha. Chociaż w mławskiej szkole muzycznej była uroczystość oficjalna, nie zabrakło jednak humoru, śpiewu i ciekawych opowieści laureata oraz …kolorowych hawajskich koszul.     

Akt nadania tytułu Mławianin Roku 2022 wręczyły laureatowi władze Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Mławskiej - Henryk Antczak i dr Leszek Arent oraz Ewa Juszkiewicz, a statuetkę Św. Wojciecha zastępca burmistrza Szymon Zejer. Laudację wygłosił Robert Zaborowski, ubrany w hawajską koszulę członek Stowarzyszenia "Mława - Miasto Zabytkowe", którego prezesem jest Tadeusz Stabach.

- Zapewne koledzy wybrali mnie na prezesa, bo jestem najstarszy i najcięższy - zażartował laureat. 

Dziękując za wyróżnienie podkreślił, że traktuje je jako wyraz uznania dla działania wspólnego w Stowarzyszeniu "Mława -Miasto Zabytkowe".

- W tych wszystkich rzeczach, które tu zostały wymienione reprezentuję Stowarzyszenie. I ci ludzie, którzy dzisiaj, bez mojej wiedzy ubrali się w kolorowe, hawajskie koszule, są w równej mierze co i ja, laureatami tego tytułu - podkreślił Tadeusz Stabach.

Komentarze obsługiwane przez CComment