Wracali z imprezy, uderzyli w drzewo

Dwaj mławianie w niedzielną noc 23 kwietnia jechali mercedesem przez swoje miasto. Przy ul. Mechaników kierowca stracił panowanie nad autem, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. To nie był koniec problemów jego oraz kolegi.

Choć zdarzenie wyglądało groźnie, obaj mężczyźni opuścili rozbity samochód o własnych siłach. Właściciel auta, 20-letni mławianin, wezwał służby ratunkowe.
Mężczyźni tłumaczyli policjantom, że wracali z imprezy. Żaden z nich jednak nie przyznawał się do kierowania samochodem w trakcie kolizji. Jak się okazało, zarówno właściciel jak i drugi z mężczyzn, 29-letni mieszkaniec Mławy, byli pod wpływem alkoholu. Samochodem kierował, jak ustalili policjanci, drugi z mężczyzn, który nie miał prawa jazdy.

- Od mężczyzny została  pobrana krew do badań na zawartość alkoholu w organizmie. Usłyszał zarzut kierowania pojazdem, będąc w stanie nietrzeźwości. Za przestępstwo to grozi wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności - wyjaśnia asp.szt. Anna Pawłowska z KPP w Mławie, która prowadzi postępowanie.
Policja podkreśla, że trzeźwość za kierownicą to absolutna podstawa. Osoby, które o tym zapominają, narażają siebie i innych na niebezpieczeństwo, utratę zdrowia a nawet życia. Dlatego tak ważna jest społeczna reakcja i zero tolerancji dla nietrzeźwych za kierownicą.

Więcej informacji w TC

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl