ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Prezydent Andrzej Duda w Mławie: To wyjątkowa ziemia

- Ta ziemia rzeczywiście w szczególny sposób w skali  Rzeczypospolitej jest uświęcona bohaterstwem, uświęcona jest  rodzinami, które od pokoleń rodzą bohaterów Ojczyzny,  którzy są gotowi za nią zginąć – powiedział prezydent Andrzej Duda w Mławie,  odpowiadając na słowa powitania wypowiedziane przez gospodarzy miasta i powiatu.

Przybył tu 1 marca, w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych.  Najpierw złożył wieniec pod obeliskiem żołnierzy powojennego niepodległościowego podziemia, usytuowanym na skwerze przy ul. M. Kopernika. Obecne były poczty sztandarowe  miasta i szkół,  asysta wojskowa, władze samorządowe, parlamentarzyści. Zaraz potem prezydent  przez kilka  rozmawiał z mieszkańcami.

Stąd udał się do siedziby starostwa powiatowego na krótkie, kurtuazyjne spotkanie z samorządowcami. Otrzymał od nich w darze  obraz z widokiem miejscowego ratusza.

Zasadnicze, ogólnodostępne spotkanie Andrzeja Dudy z mieszkańcami powiatu mławskiego odbyło się w parku miejskim im. Józefa Piłsudskiego, obok  pomnika Marszałka. Ten ogród to symboliczne miejsce,  miejsce obchodów rocznic i świąt narodowych. Nie bez powodu  mławianie sto lat temu posadzili tu Dąb Niepodległości (teraz  jest pięknym, dorodnym  drzewem), bo po tych dzisiejszych alejkach w okresie zaborów paradowały oddziały wojska rosyjskie.

Dostojnego gościa powitali starosta Jerzy Rakowski i burmistrz Sławomir Kowalewski.       

Więcej w najbliższym papierowym  wydaniu „TC”.

K.J.

Komentarze obsługiwane przez CComment