ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Szydłowo. Nowy pojazd dla OSP

fot. UG Szydłowo

W ostatnią sobotę, strażacy z jednostki OSP w Szydłowie uroczyście przyjęli nowy ciężki samochód pożarniczy. Nowy pojazd w asyście kilkunastu innych wozów strażackich z jednostek z gminy Szydłowo i gmin ościennych, przejechał przez całą miejscowość aż na plac przed remizą OSP w Szydłowie, gdzie odbyła się oficjalna ceremonia, której przewodniczył prezes OSP Szydłowo, Mariusz Rapczyński.

Wójt, Grzegorz Rochna, pogratulował druhom OSP Szydłowo bardzo cennego i nowoczesnego pojazdu, podziękował też wszystkim, którzy przyczynili się do pozyskania środków na zakup samochodu.

Po części oficjalnej, nowy samochód strażacki stał się atrakcją, przede wszystkim dla najmłodszych mieszkańców gminy. Dzieci chętnie zasiadały za kierownicą wozu i robiły sobie pamiątkowe zdjęcia. Na uczestników powitania, tradycyjną grochówkę, kiełbaskami z ogniska i inne przysmaki przygotowało  KGW Niezłe Ziółka z Szydłowa.

Ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy marki Scania o pojemności zbiorników wody 8300 l, silniku o mocy 302 kW, układzie napędowym 6×6, z pełnym wyposażeniem, to największy pojazd strażacki w gminie Szydłowo. Kosztował ponad 1.7 mln zł.

Pieniądze pochodziły z budżetu gminnego oraz środków zewnętrznych według następującego podziału: gmina Szydłowo-  580 tys. zł, WFOŚiGW-  855 tys. zł, Sejmik Województwa Mazowieckiego – 150 tys. zł, KSRG(Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy) -  125 tys. zł .

Komentarze obsługiwane przez CComment