ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

SPEED nie odpuszcza. Wysokie mandaty, utrata prawa jazdy

Fot. KPP Mława

Zatrzymanie do kontroli drogowej przez patrol grupy SPEED, kończy się dla kierującego najczęściej wysokim mandatem, utratą prawa jazdy lub wnioskiem o ukaranie do sądu. Te patrole przeciwdziałają agresji drogowej, zwalczają także wykroczenia, będące głównymi przyczynami wypadków.

Przykładem miejsca objętego nadzorowanego przez patrole SPEED jest droga W 563 w Lipowcu Kościelnym. Odcinek trasy w tej miejscowości był wielokrotnie zgłaszany przez użytkowników Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, którzy wskazywali na liczne przekraczanie dozwolonej prędkości.  W sobotę, po południu (29.06), na tym odcinku drogi, dwóch kierowców straciło prawo jazdy.

Kierujący oplem, 54-letni mieszkaniec pow. rypińskiego, przejeżdżał przez Lipowiec Kościelny, z prędkością 104 km/h. Stracił prawo jazdy na 3 miesiące. Został ukarany mandatem w wysokości 1500 zł oraz 13 punktami karnymi.

W tym samym miejscu, tego samego dnia, prawo jazdy stracił także 49-letni mieszkaniec pow. rypińskiego, kierujący toyotą. Jechał z prędkością 123 km/h. Został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł oraz 15 punktami karnymi.

Ku przestrodze – tym razem przykład z kolejnego miejsca objętego nadzorem grupy SPEED – droga S7, w rejonie Pepłowa. Kierowca audi, 27-letni mieszkaniec pow. słupskiego, jechał z prędkością 196 km/h, przy ograniczeniu do 120 km/h. Jak się okazało, było to jego kolejne z serii wykroczeń drogowych, polegających na przekraczaniu dozwolonej prędkości, w ciągu dwóch lat.  Został ukarany mandatem w warunkach recydywy, w wysokości 5000 zł (15 punktów karnych) .

Komentarze obsługiwane przez CComment