Udaremnione oszustwo na policjanta

Oszust przekonał mieszkankę Mławy, że jest policjantem i w efekcie przejął pieniądze z jej rachunku  bankowego.  Na szczęście w porę do akcji wkroczyła autentyczna policja. 

- Do zdarzenia doszło 21 kwietnia na terenie Mławy. Na numer stacjonarny telefonu  68-letniej kobiety zadzwonił mężczyzna podający się  za policjanta wydziału antyterrorystycznego, który prowadzi postępowanie w sprawie kradzieży pieniędzy z kont bankowych. Poinformował, że pieniądze mławianki są zagrożone. Poprosił, by postępowała zgodnie z instrukcjami. Kobieta  podała oszustowi swój numer telefonu komórkowego,   a następnie udostępniła swoje konto w banku. Okazało się, że po chwili jej z konta zniknęły pieniądze. Zaniepokojona, powiadomiła prawdziwych policjantów. Dzięki natychmiastowym działaniom mławskiej policji, we współpracy z Wydziałem do walki z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji z/s w Radomiu, transakcja dokonana przez oszustów została zablokowana,  a pieniądze wróciły na konto  jego właścicielki – relacjonuje asp. szt. Anna Pawłowska, rzecznik mławskiej KPP, która prowadzi czynności w tej sprawie.    

I ostrzega: - Prawdziwi policjanci nigdy nie proszą o udostępnianie danych konta bankowego czy przekazywanie pieniędzy. Jeśli odbieramy telefon, w którym nieznany rozmówca, podający się za policjanta lub na przykład pracownika banku, informuje, że nasze pieniądze są zagrożone i prosi o dane konta – to z pewnością jest to  oszustwo. W takiej sytuacji należy powiadomić policję.

(kj)

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl