ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

11 kolizji i wypadek

zdjęcie ilustracyjne

Jak donosi policja, w miniony weekendu na drogach powiatu płońskiego doszło do 11 kolizji i 1 wypadku.  

Wspomniany wypadek miał miejsce w nocy z piątku na sobotę około godz. 1:30 na krajowej 50-ce w miejscowości Wycinki.

- Z policyjnych ustaleń wynika, że kierująca osobową skodą 34-latka z pow. ciechanowskiego jechała od strony Płońska w kierunku Sochocina. Na łuku drogi podjęła manewr wyprzedzania poprzedzającego jej auto samochodu ciężarowego. W pewnym momencie, gdy zauważyła nadjeżdżający z naprzeciwka pojazd, by uniknąć czołowego zderzenia, wykonała nagły manewr, próbując wrócić na swój pas ruchu. W efekcie skoda zahaczyła o zderzak wyprzedzanej ciężarówki, a 34-latka straciła panowanie nad autem. Osobówka zjechała na przydrożne pole i dachowała – przekazuje kom. Kinga Drężek-Zmysłowska z KPP w Płońsku.

Jak dodaje policja, pasażer tego auta z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

- Zmienna jesienno-zimowa aura wpływa na bezpieczeństwo na drodze. Dlatego policjanci apelują do kierowców, by nie szarżowali i nie podejmowali ryzykownych manewrów. Prosimy o zachowanie ostrożności, zdrowego rozsądku oraz zdjęcie nogi z gazu. Prędkość, z jaką poruszamy się autem, powinna być dostosowana do warunków atmosferycznych i tych faktycznie panujących na drogach. Nie przeceniajmy swoich umiejętności! - przestrzegają funkcjonariusze.

Szczególny apel policja kieruje również do pieszych, aby nie wchodzili bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd i używali elementów odblaskowych poprawiających ich widoczność:

- Nawet na przejściu dla pieszych należy się upewnić, czy kierujący pojazdem zdąży wyhamować. Oczywiście to pieszy ma pierwszeństwo na przejściu, ale dla własnego bezpieczeństwa, powinno się stosować zasadę ograniczonego zaufania i zatrzymać przed przejściem, by móc rozejrzeć.

 

Komentarze obsługiwane przez CComment