ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Kieszonkowcy grasują przed świętami

zdjęcie ilustracyjne

W związku z okresem świątecznym supermarkety i targowiska przyciągają tłumy kupujących, co sprawia, że nasilają się działania kieszonkowców. W niedzielę na płońskim targowisku miejskim przykra sytuacja przydarzyła się dwóm mieszkankom powiatu.  

- Kieszonkowiec lub kieszonkowcy, wykorzystując nieuwagę 50 i 69-latki wyjęli z ich z torebek portfele z dokumentami i pieniędzmi. Torebki kobiety nosiły przewieszone przez ramię i zasunięte na suwak. Nie wiedzą nawet, w którym momencie padły ofiarą kieszonkowców – przekazała kom. Kinga Drężek-Zmysłowska z KPP w Płońsku.

Policja apeluje o ostrożność:

- Podczas robienia zakupów pilnujmy cennych rzeczy. Panie najlepiej, aby nosiły swoje torebki zawsze zasunięte, z przodu, blisko ciała. Natomiast Panowie powinni nosić portfele i telefony w wewnętrznych kieszeniach odzieży, a nie tylnej kieszeni spodni. Pamiętajmy, że w przypadku zgubienia dokumentów w postaci dowodu osobistego, prawa jazdy lub dowodu rejestracyjnego należy ten fakt zgłosić w urzędzie, który wydał ten dokument. Uchroni to nas przed przykrymi konsekwencjami finansowymi np. w postaci zaciągniętej pożyczki przez inne osoby.

Komentarze obsługiwane przez CComment