ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

25 lat Orkiestry Dętej w Sochocinie

fot. Roman Nadaj

Orkiestra Dęta w Sochocinie gra już od 25 lat. Swój jubileusz świętowała wczoraj w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w tym mieście, gdzie ćwiczy i występuje od samego początku. Wspominano miłe chwile, a jubilatkę, kapelmistrza i muzyków marszałek Adam Struzik uhonorował medalem Pro Masovia.


Uhonorowano także samego marszałka - za objęcie patronatem honorowym tej imprezy i wspieranie wielu inicjatyw miasta i gminy Sochocin. Za wsparcie miejscowego samorządu dziękował burmistrz Jerzy Ryziński. Marszałkowi wręczył na koniec... kopertę. Ktoś zażartował, czy to koperta z pieniędzmi. Okazało się, że to zaproszenie na kolejną ważną dla samorządu uroczystość.

nj5a3338-copy

W filmie wspominano 25-letnią działalność. Opowiadali o niej osoby z nią związane, w tym kapelmistrz Wojciech Copija, ciechanowianin, który jako pierwszy pełnił tę funkcję. 

nj5a3325-copy
Obecny kapelmistrz płońszczanin Rafał Szymański pełni tę funkcję od 2019 roku. Gra od dziecka na fortepianie i puzonie. Muzykiem jest z wykształcenia. Jest nauczycielem muzyki w szkołach podstawowych w Kołozębiu i w Stróżewie, a także w płońskich szkołach średnich - I Liceum im. H. Sienkiewicza w Płońsku i Zespole Szkół nr 2 im. L.Rutkowskiego, a także organistą w parafii w Naruszewie.

nj5a3564-copy
- Muzyka zawsze była obecna w moim domu, gdzie miałem pierwsze spotkanie z pianinem mojej babci. Jako kapelmistrz - dyrygent orkiestry chcę nieść moim muzykom radość z grania, z tworzenia zespołu. Staram się, by nasze spotkania były twórcze oraz staram się ciągle stawiać na pulpity nowe utwory, podnosząc kwalifikacje naszej orkiestry. Przez to że gramy ciągle coś nowego, uczymy się nowych utworów muzycy chętnie przychodzą na próby. Najważniejsze dla nas są koncerty, gdzie możemy pokazać nasz dorobek - opowiada Rafał Szymański.

nj5a3315-copy

Cała relacja z jubileuszu w wydaniu papierowym TC i wydaniu elektronicznym.

nj5a3648-copy

 

Komentarze obsługiwane przez CComment