ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

40 mieszkań w ramach SIM powstanie przy ulicy Padlewskiego

25 maja w Miejskim Centrum Kultury w Płońsku odbyło się otwarte spotkanie informacyjne dla mieszkańców Płońska zainteresowanych wynajmem mieszkań w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej, w związku z ogłoszeniem przetargu na budowę bloku przy ulicy Padlewskiego.

Na pytania mieszkańców odpowiadał prezes Krajowego Zasobu Nieruchomości Arkadiusz Urban, prezes spółki SIM Północne Mazowsze Roman Niesiobędzki, burmistrz Andrzej Pietrasik oraz sekretarz Andrzej Bogucki.

- Dobrą informacją dla mieszkańców Płońska jest to, że wczoraj ogłosiliśmy przetarg na budowę budynku wielorodzinnego przy ulicy Padlewskiego w Płońsku - powiedział nam prezes SIM. - 16 czerwca to termin składania ofert, do końca czerwca wyłonimy wykonawcę, tydzień-dwa na uzupełnienie materiałów i w lipcu będziemy podpisywać umowę. Przy optymistycznym podejściu, w lipcu może ruszyć budowa.

- Jestem zainteresowany mieszkaniem, ponieważ to, co się dzieje obecnie na rynku nieruchomości, nie jest kolorowe i czarno widzę również to, co będzie się działo w przyszłości - mówi nam jeden z przybyłych na spotkanie mieszkańców.

- Budynek jest bez podpiwniczenia i bez windy, ale mieszkania budowane będą pod klucz, czyli średni standard - mówi Roman Niesiobędzki. - Wszystkie będą na wynajem, z możliwością dojścia do własności po spłacie kredytu, bo taki jest jeden próg, a drugi to minimum 10 lat, bo tak mówi ustawa. Te mieszkania będą w 45% finansowane z dopłat rządowych. 55% finansujemy sami i tu w grę wchodzi partycypacja w kosztach wszystkich lokatorów, określona na 25% przez władze miasta oraz kredyt w BGK, który zaciąga spółka, a lokatorzy spłacają w czynszu.

- Blisko 50% tej inwestycji wspierane jest przez rząd za pośrednictwem Krajowego Zasobu Nieruchomości z Rządowego Funduszu Rozwoju Mieszkalnictwa - mówił w rozmowie z nami Arkadiusz Urban. - Dziś mam przyjemność przekazać blisko półtora miliona złotych, tj. 10% wsparcia. Kolejne 35%, tj. ponad 4,5 miliona, już zostało przyznane przez Fundusz Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego. Ostatnim elementem montażu jest kredyt, również z BGK, 3-miesięczny WIBOR bez marży banku.

Więcej w najbliższym numerze TC

Komentarze obsługiwane przez CComment