ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Oszuści wykorzystali konto 19-latki

zdjęcie ilustracyjne

19-latka z gminy Baboszewo, próbując sprzedać bluzę przez internet, nieświadomie udostępniła swoje konto oszustom, którzy wykorzystali je do transferowania pieniędzy pochodzących z innych przestępstw.

- Młoda mieszkanka gm. Baboszewo za pomocą popularnej platformy handlowej umieściła ogłoszenie o sprzedaży bluzy. Po chwili otrzymała wiadomość z ofertą kupna i pytaniem o adres poczty elektronicznej. Gdy go podała, na skrzynkę mailową dostała wiadomość o treści "kupujący zapłacił za towar i koszt dostawy". By potwierdzić transakcję, musiała tylko kliknąć w przesłany link. Po kliknięciu została przekierowana na stronę z wyborem banku, a po dokonaniu wyboru wpisała numer PESEL, identyfikator i hasło do bankowości elektronicznej. Niestety nie udało jej się zalogować do konta. Otrzymała natomiast wiadomość, że skontaktuje się z nią elektroniczny doradca banku - BOT. Nieświadoma zagrożenia 19-latka postępowała zgodnie z przekazanymi przez niego instrukcjami. Gdy nadal nie mogła zalogować się do bankowości elektronicznej, zaczęła podejrzewać, że została oszukana - przekazała kom. Kinga Drężek-Zmysłowska z KPP w Płońsku.
Jak informuje policja, okazało się, że ktoś na koncie kobiety wykonał kilka transakcji, które w kwotach po kilkaset złotych wpływały na rachunek, a następnie zostały z niego wypłacone, razem z niewielką kwotą, którą dysponowała mieszkanka gminy Baboszewo.
- Wszystko wskazuje na to, że oszuści wykorzystali rachunek 19-latki do tego, aby transferować za jego pośrednictwem pieniądze wyłudzone od innych pokrzywdzonych - dodaje oficer prasowa płońskiej policji.

Komentarze obsługiwane przez CComment