ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Kasjerka skazana na 3,5 roku więzienia

Zapadł wyrok w sprawie kasjerki sochocińskiego oddziału banku, która przywłaszczyła sobie pieniądze jego klientów. Jak się teraz okazało, była to kwota przekraczająca 2 mln zł!

Prokuratura Rejonowa w Płońsku skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 39-letniej mieszkance gminy Sochocin w marcu br. Ze względu na znaczną wysokość kwoty, trafił on do Sądu Okręgowego w Płocku.

- Sąd wymierzył kobiecie karę 3 lat i 6 miesięcy pozbawienia wolności i zobowiązał ją do naprawienia szkody. Po odbyciu kary więzienia będzie ona musiała w jakiś sposób ten obowiązek wykonać. Sąd nie określił, w jakim czasie ma się to odbyć. Skradziona kwota to ponad 2 mln 274 tys. zł - informuje nas zastępca prokuratora rejonowego w Płońsku Magdalena Sawicka-Chojnacka.
Okradzionych przez skazaną było 24 klientów banku. Na poczet kary zaliczono kasjerce już okres aresztu, czyli ok. 1,5 roku. Do zakończenia kary pozbawienia wolności pozostało zatem około 2 lat.
Wyrok dla prokurautury jest satysfakcjonujący. Zapowiada ona, że nie będzie się od niego odwoływać do wyższej instancji. Pod uwagę wzięto to, że oskarżona przyznała się i wyraziła skruchę. Jako, że dobrowolnie poddała się karze, wyrok mógł zapaść już na pierwszym terminie rozprawy.

Szerzej na ten temat w najbliższym wydaniu papierowym TC. 

Komentarze obsługiwane przez CComment