Odwołanie Pawła Obermeyera nieważne

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie oddalił w ostatni piątek skargę Zarządu Powiatu Płońskiego na rozstrzygnięcie nadzorcze wojewody mazowieckiego w tej sprawie. Tym samym odwołanie Pawła Obermeyera z funkcji dyrektora szpitala w Płońsku jest nieważne.

Przypomnijmy. W ramach rozstrzygnięcia nadzorczego wojewoda mazowiecki stwierdził nieważność uchwały Zarządu Powiatu Płońskiego z 23 marca o odwołaniu dyrektora szpitala w Płońsku. Decyzja ta zapadła 22 czerwca. Wojewoda zarzucił zarządowi brak zasięgnięcia opinii Sejmiku Województwa Mazowieckiego w związku z tym, że odwołany dyrektor Paweł Obermeyer jest radnym wojewódzkim.

Zarząd Powiatu Płońskiego od początku nie zgadzał się z postanowieniem wojewody, dlatego złożył odwołanie do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Jak poinformował w ostatni piątek radny powiatowy Andrzej Stolpa, WSA odrzucił skargę zarządu powiatu.

Starosta płoński Elżbieta Wiśniewska twierdzi, że nie zna jeszcze tej decyzji. Trudno jej powiedzieć, co ona może w praktyce oznaczać. Poza tym, że nie jest łatwo odwołać ze stanowiska dyrektora, który jest jednocześnie radnym.

Paweł Obermeyer nie zabiegał o przywrócenie do pracy. Od kilku miesięcy pełni funkcję dyrektora Szpitala Czerniakowskiego w Warszawie. Raczej mało prawdopodobne, żeby z niej obecnie zrezygnował.

Zdaniem radnego powiatowego Andrzeja Stolpy, w tym przypadku przepis był jednoznaczny i powinien być respektowany. Gdy dyrektor jest radnym wojewódzkim, to w sprawie jego odwołania powinien wypowiedzieć się sejmik.

- Dziwię się zarządowi, że wiedząc o tym wymogu, nie zastosował się do niego. Teraz od samego zwolnionego będzie zależało, co z tym zrobi. Jeśli pójdzie do sądu pracy, to pewnie otrzyma odszkodowanie – uważa radny Stolpa.

Zarząd powiatu czeka nie tylko na tę decyzje, ale także na jej pisemne uzasadnienie. Wtedy będzie mógł zająć oficjalne stanowisko w tej sprawie.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież