ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Osiedle Poświętne czeka rozbudowa i modernizacja

Źródło: Urząd Miejski Płońsk (facebook)

19 czerwca burmistrz Płońska Andrzej Pietrasik i Adam Nowakowski, prezes Przedsiębiorstwa Transportowo-Handlowego Wapnopol, podpisali umowę na realizację w trybie „zaprojektuj i wybuduj” zadania pod nazwą „Rozbudowa ulic na osiedlu Poświętne”.

Wartość inwestycji wynosi 2 190 180,00 zł, z czego 1 960 000,00 zł pochodzi z dofinansowania w ramach programu „Polski Ład”. Zadanie dotyczy rozbudowy ulicy Postępu Rolniczego o długości ok. 350 m wraz z dodatkowymi usprawnieniami na osiedlu „Poświętne” w Płońsku.

Projekt prac składa się z kilku etapów, w ramach których zaplanowano budowę jezdni, ścieżki rowerowej od drogi nr 50 w kierunku rzeki, chodnika i zjazdów z kostki betonowej, dojazdu do przepompowni, kanalizacji deszczowej i sanitarnej, oświetlenia ulicznego (lampy LED i doświetlenie przejść dla pieszych) oraz wdrożenie stałej organizacji ruchu. Ponadto zostaną usunięte wszelkie kolizje infrastruktury z siecią gazową i elektroenergetyczną. Realizacja projektu, zgodnie z postanowieniami umowy, powinna zamknąć się do końca sierpnia 2025 roku.

System „zaprojektuj i wybuduj” jest uproszczoną procedurą realizacji zarówno nowych inwestycji, jak i remontów. Tryb udzielania zamówienia obejmuje jeden stopień – w praktyce ogranicza się do jednego postępowania zamiast dwóch na dokumentację projektową i roboty budowlane. Przyjęcie trybu „zaprojektuj i wybuduj” ma w założeniu poprawić logistykę, ale przede wszystkim – skrócić czas realizacji inwestycji.

Komentarze obsługiwane przez CComment