ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

XIV Ogólnopolskie Zawody Policjantów Dzielnicowych – kierownik rewiru z Płońska drugi na Mazowszu

Źródło: KPP w Płońsku

Między 14 a 15 czerwca, w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie, dzielnicowi z Mazowsza rywalizowali o tytuł najlepszego dzielnicowego i najlepszego kierownika dzielnicowych. St. asp. Rafał Michniewicz  z Komendy Powiatowej Policji w Płońsku zajął drugie miejsce wśród mazowieckich kierowników rewiru.

Uczestnicy konkursu byli oceniani pod kątem różnych kryteriów. Oceniany był poziom strzelectwa, wiedzy policyjnej i wiedzy z zakresu prawa. W ramach zawodów przeprowadzono symulację przyjęcia interesanta. Tutaj funkcjonariusze oceniani byli pod kątem znajomości prewencji i psychologii. Kapituła konkursu brała również pod uwagę takie rzeczy jak poziom komunikacji werbalnej i niewerbalnej, umiejętność działania pod presją czy zdolności analizy sytuacji i wyciągania konstruktywnych wniosków. Ocenie podlegały również poziom kultury osobistej uczestnika i zdolności pomocy udzielanej interesantom.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

Najlepszy dzielnicowy:

Miejsce pierwsze - st. asp. Janusz Kośnik z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce.

Miejsce drugie - st. asp. Tomasz Strzałkowski z Komendy Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim Posterunku Policji w Różanie.

Miejsce trzecie - st. sierż. Piotr Czapski z Komendy Powiatowej Policji w Sokołowie Podlaskim.

Najlepszy kierownik dzielnicowych:

Miejsce pierwsze - podkom. Robert Kapałka z Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie.

Miejsce drugie - st. asp. Rafał Michniewicz z Komendy Powiatowej Policji w Płońsku.

Miejsce trzecie - sierż. szt. Tomasz Czmoch Komendy Powiatowej Policji w Łosicach.

Puchary i pamiątkowe dyplomy wręczyli zwycięzcom zastępca komendanta wojewódzkiego policji z siedzibą w Radomiu insp. Piotr Janik i zastępca naczelnika wydziału prewencji KWP w Radomiu kom. Krzysztof Maćkula.

Zdobywca pierwszego miejsca wśród kierowników i dwóch najlepszych dzielnicowych będą reprezentantami garnizonu mazowieckiego podczas finału XIV Ogólnopolskich Zawodów Policjantów Dzielnicowych „Dzielnicowy Roku”. Wydarzenie odbędzie się w dniach 22-25 października w Szkole Policji w Katowicach.

Komentarze obsługiwane przez CComment