ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Płoński szpital bez kardiologów?

SPZZOZ w Płońsku

Podczas sesji Rady Powiatu Płońskiego w dniu 24 maja p.o. dyrektora płońskiego szpitala Witold Achciński odniósł się do informacji pojawiających się w przestrzeni publicznej, jakoby istniało zagrożenie odejścia lekarzy kardiologów z tutejszej placówki medycznej.

- Musze przyznać, że koledzy kardiolodzy zagrozili odejściem, to prawda - powiedział Witold Achciński, dodając, że lekarzom zaproponowano wyższe stawki w innych miejscach, tym bardziej, że dojeżdżają oni z Warszawy.
- Złożyli petycję, żeby im podwyższyć wynagrodzenia, a ja naprawdę nie mam z czego tego zrobić - przyznał dyrektor. - Poprosiłem, aby wstrzymano się do 1 lipca. Lekarze napisali pismo, że z dniem 31 maja opuszczają szpital. Negocjacje trwają, wierzę, że uda się zakończyć to pozytywnie, zaś powtarzam, nie ma w budżecie szpitala (gdzie już w tej chwili myślę, że 95% przeznaczone jest na płace) pieniędzy na podwyżki. Nie mogę w sposób odpowiedzialny doprowadzić do upadku finansowego szpitala. Mam nadzieję, że nasi kardiolodzy poczekają do rozwiązań prawnych, niech pieniądze przyjdą, wtedy będziemy je dzielić.

Komentarze obsługiwane przez CComment