Pijany z fałszywym prawem jazdy

Policjanci z płońskiej drogówki w Cempkowie, w gminie Płońsk, zatrzymali pijanego 47-letniego kierowcę bmw. Nie dość, że mężczyzna miał ponad 2,5 promila, to jeszcze miał czynny zakaz prowadzenia pojazdów i fałszywe prawo jazdy wystawione na inne nazwisko.

14 marca policjanci wysłani zostali do Cempkowa, gdzie na poboczu drogi miał się zatrzymać nietrzeźwy kierujący bmw. Na miejscu funkcjonariusze zastali wskazany pojazd, a w nim, za kierownicą mężczyznę, od którego czuć było alkohol. Nie chciał on podać mundurowym swoich danym osobowych i odmówił okazania dokumentu tożsamości. W czasie kontroli w jego odzieży policjanci znaleźli prawo jazdy, które wzbudziło ich podejrzenia, co do autentyczności. Mężczyzna utrzymywał, że nazywa się tak jak wskazuje dokument. Z danych w policyjnych systemach wynikało, że wizerunek osoby na blankiecie prawa jazdy jest inny niż w bazie danych.

Okazało się, że pijany to 47-latek z Piaseczna, posiadający czynny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych obowiązujący do początku kwietnia ubiegłego br. Gdy policjanci sprawdzili zawartość alkoholu w wydychanym przez niego powietrzu, alkomat wskazał ponad 2,5 promila. Mężczyzna został zatrzymany, a jego auto odholowane na strzeżony parking.

- Po nocy spędzonej w policyjnym areszcie i wytrzeźwieniu 47-latek usłyszał zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości i niestosowania się do wyroku sądu. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności, a do tego wysoka kara grzywny i nawet dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. Policjanci wyjaśniają jeszcze kwestie związane z posiadanym przez niego, fałszywym prawem jazdy – informuje Kinga Zmysłowska – Drężek, rzeczniczka płońskiej komendy.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież