ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

„Staszic” z nową salą gimnastyczną

Sala gimnastyczna Zespołu Szkół nr 1 niedługo doczeka się remontu / Źródło: Starostwo Powiatu Płońskiego

Sala gimnastyczna w Zespole Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica zostanie odremontowana. Będzie to ostatnia modernizowana sala w szkołach powiatu płońskiego. Prace zaczęły się od sali w 1. Liceum Ogólnokształcącym im. Henryka Sienkiewicza w Płońsku. Po niej był Zespół Szkół nr 2 im. Leona Rutkowskiego w Płońsku i hala w Zespole Szkół w Raciążu. Teraz przyszedł czas na „Staszica”.

Oddaną do użytku w 1966 roku salę czeka gruntowna przebudowa. Na ten cel starostwo powiatu płońskiego otrzymało od samorządu województwa mazowieckiego dofinansowanie w wysokości 226 730 zł. Resztę kosztów, to jest 280 tys., pokryje sam powiat płoński. Prace uwzględniać będą takie czynności jak cyklinowanie podłóg, malowanie ścian, remont dachu, montaż płyt akustycznych, wymiana parapetów, montaż nowych rolet i montaż systemu nagłośnieniowego. Odnowione zostaną również sala fitness i zaplecze techniczne.

- Zaczęliśmy od remontu małej sali w liceum na Płockiej, potem wyremontowaliśmy halę „na Rutkach” i w Raciążu, teraz zrobimy remont dwóch starych sal gimnastycznych w Zespole Szkół nr 1. Oprócz tego wybudowaliśmy nowoczesną halę sportową przy Zespole Szkół nr 1 i za chwilę zaczynamy budowę hali dla Zespołu Szkół w Czerwińsku nad Wisłą. Baza sportowa przy powiatowych szkołach została kompleksowo odnowiona. Remont starych (do niedawna jedynych sal) Zespołu Szkół nr 1 to taka kropka nad i. W sumie tylko na infrastrukturę sportową wydamy w tej kadencji około 30 mln zł! Bardzo się cieszę – mówi starosta powiatu płońskiego Elżbieta Wiśniewska w oficjalnym komunikacie.

Starostwo zaznacza, że remont sali gimnastycznej „Staszica” będzie kolejnym krokiem do utworzenia Powiatowego Centrum Sportu.

Komentarze obsługiwane przez CComment