ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Zaproszenie nad Wisłę

W Nowym Secyminie, w gm. Leoncin, odbędzie się dziś impreza, która ma na celu integrowanie społeczności mieszkających po obu stronach Wisły, w powiecie płońskim o nowodworskim.


Program:
13.00 - otwarcie imprezy i powitanie gości
13.30 - prezentacja znaczka pocztowego i idei Królewskiej Poczty Wodnej
14.00 - Przybicie tabliczki o wpisie Flisu Wiślanego do Krajowego Rejestru Dobrych Praktyk w ochronie niematerialnego dziedzictwa kulturowego
15.00 - Występ zespołu Swada - folklor z gminy Płońsk, wraz z warsztatami tańca
17.00 - Pasowanie na młodego flisaka
17.15 - Rejsy dla młodych flisaków wraz z opiekunami
17.30 - muzyka na żywo - gra zespół Cover
Potańcówka do zmroku
Atrakcje:
rejsy łodziami; warsztaty z robienia bukietów kwiatowych na święto 15 sierpnia; stoiska edukacyjne Fundacji Szlakiem Wisły, węzły, ekologia oraz znajomość rzeki; stanowisko OSP Ratownictwo Wodne z pokazem pierwszej pomocy; stanowisko edukacyjne Policji; stoiska rzemieślnicze; wiklina; ceramika; szydełkowe maskotki; mydełka; stoisko zbiórki publicznej na karetkę dla szpitala dziecięcego w Dziekanowic Leśnym z kiermaszem książek; stanowisko Fundacji Akuku i WTZ w Sercu Kampinosu.
Dzieci otrzymają od wolontariuszy otrzymają legitymacją flisaka, w której zbierać będą pieczątki zaliczając kolejne zadania.
O Państwa podniebienia zadba Tom Catering, a specjalnością będzie "fusiorek" - rybna zupa flisacka. Będą lody, popcorn, wata cukrowa i granita.
Wsiadanie do łodzi odbywać się będzie z plaży ze względu na niski stan Wisły. Prosimy o przestrzeganie zaleceń sterników poszczególnych łodzi.
Z wody ochraniać Państwa będzie OSP Ratownictwo Wodne oraz OSP Wilków Polski.
Parking znajduje się za wałem wiślanym, prosimy o stosowanie się do oznaczeń i zaleceń kierujących ruchem.

Komentarze obsługiwane przez CComment