ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

​ Był grób nie ma grobu

​ W Przasnyszu, w samym centrum miasta, przy ulicy Berka Joselewicza (za Powiatowym Urzędem Pracy), po nocy 1 marca pojawił się… grób. Był zadbany, starannie usypany i przybrany świerkiem i pojawiły się na nim znicze.

Przy grobie umieszczony został brzozowy krzyż i tablica. Można było się domyśleć, że ta instalacja ma związek z przypadającym na 1 marca Narodowym Dniem Żołnierzy Wyklętych. Na krzyżu umieszczono tablicę, a na niej napis: "Żołnierz niezłomny 1944-1956".

​ To jednak nie wszystko, bo na kostce parkingowej pojawił się starannie wykonany sprayem napis: "Przechodniu, powiedz Polsce, tu leżym, jej syny, prawom jej do ostatniej posłuszni godziny". Kto tak postanowił uczcić bohaterów pozostaje zagadką. Można przypuszczać, że cała akcja nie była spontaniczna i przypadkowa, lecz przemyślana i wcześniej zaplanowana.

 Burmistrz miasta Łukasz Chrostowski nie skomentował sprawy, a wiceburmistrz Łukasz Michałowski uznał, że jest to dewastacja mienia publicznego. Pojawiła się na miejscu policja, która prowadzi dochodzenie.
Grób kolejnej nocy zniknął.

Więcej w TC nr 10 z 7 marca 2023 r.

Komentarze obsługiwane przez CComment