ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej: Wielki jubileusz 100-lecia

Nadszedł kulminacyjny moment jubileuszowych uroczystości z okazji 100-lecia przasnyskiego Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej.

Preludium do uroczystości miało miejsce w listopadzie ub. roku, kiedy to uczniowie i nauczyciele przybyli do szkoły w strojach retro (czyli w strojach z lat 20. i 30. XX wieku), nawiązując tym samym do epoki, w której szkoła powstała. W nietypowym stroju przybyli nie tylko uczniowie, ale także sam dyrektor Piotr Kołakowski i starosta przasnyski Krzysztof Bieńkowski. 

Najważniejsze uroczystości zaplanowano na 29 września. W budynku szkoły zwiedzano wystawy okolicznościowe, m.in. wystawę „Ci którzy odeszli – portrety nauczycieli liceum”, wykonaną w batiku przez Pracownię Batiku Mamut, wystawę „Przasnysz – cztery pory roku” – fotografie absolwentki LO im. KEN Ewy Łukasiak oraz pokonkursową wystawę plastyczną „Zakątek Przasnysza, który zadziwia lub szpeci”. Zwiedzano także sam budynek, który w ostatnim czasie został gruntownie odświeżony, łącznie z wyremontowaną piękną salą gimnastyczną. Chętni mogli udać się także na wystawę poświęconą 100-leciu szkoły w Muzeum Historycznym w Przasnyszu. 

W południe rozpoczęła się oficjalna część uroczystości.

Więcej w TC nr 41 z 10 października 2023 r.

Komentarze obsługiwane przez CComment