Pędził 103 km/h w terenie zabudowanym

12 kwietnia tuż po godzinie 14 policjanci z przasnyskiego Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali tzw. "pirata drogowego". 24-latek w Obrębcu gm. Czernice Borowe, przez teren zabudowany pędził 103 km/h.

Policjanci, zatrzymali go do kontroli drogowej. Kierowca samochodu dostawczego marki IVECO, nie zastosował się do przepisów, rażąco je łamiąc. Z powodu tak wielkiego przekroczenia dopuszczalnej prędkości aż o 53 k,/h w terenie zabudowanym, mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych. Otrzymał także 10 punktów karnych, a ponadto zgodnie z obowiązującymi przepisami, policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

- Przypominamy, że kierujący który decyduje się na przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym minimum o 50 km/h, musi liczyć się z konsekwencjami utraty prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Jeżeli w tym okresie, będzie nadal prowadzić pojazdy, okres zatrzymania uprawnień zostanie przedłużony do 6 miesięcy. W przypadku ponownego prowadzenia pojazdów w przedłużonym okresie, starosta ma obowiązek wydania decyzji o cofnięciu uprawnień do kierowania - informuje asp.szt. Krzysztof Błaszczak i dodaje - Apelujemy o wyobraźnie i rozwagę za kierownicą.  Pamiętajmy, że skrajne nieodpowiedzialne zachowania na drodze, w tym nadmierna prędkość, mogą być przyczyną poważnych zdarzeń drogowych.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl