ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Krzynowłoga Mała. Pomocnicy św. Mikołaja

Należą do nich uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Krzynowłodze Małej, którzy wraz z opiekunem Elżbietą Krajewską, zgłosili się do udziału w akcji pisania listów z życzeniami i podziękowaniami dla darczyńców Fundacji Świętego Mikołaja.

Przy wsparciu polonistek Joanny Wawszczak i Teresy Lewandowskiej piętnastu  uczniów napisało łącznie 30 listów, z podziękowaniami i życzeniami świątecznymi do osób, które są darczyńcami fundacji. List powinien być napisany odręcznie, jak najładniej i jak najstaranniej. Takie też listy młodych kaligrafów powędrowały do Fundacji. Jest to jedna z najważniejszych akcji wysyłkowych Fundacji, która wspiera dzieci w ich rozwoju i edukacji, prowadzi ogólnopolski program Stypendia św. Mikołaja i pomaga dzieciom z Ukrainy i dzieciom w syryjskim.

Pisanie listów było także ciekawą lekcją języka polskiego. Bo jest to niewątpliwie doskonalenie umiejętności pisania listów, utrwalenie budowy listu oraz zasad stylistycznych i ortograficznych. Autorzy listów są pełni nadziei, że napisane listy wywołają radość i uśmiech na twarzach darczyńców oraz zachęcą do wspierania Fundacji Świętego Mikołaja.

Komentarze obsługiwane przez CComment