ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Rozwój usług społecznych na Mazowszu – spotkanie i dyskusja w Chorzelach

fot. Urząd Miasta i Gminy w Chorzelach

W piątek, 5 lipca, doszło do spotkania przedstawicieli Mazowieckiego Centrum Polityki Społecznej z przedstawicielami miasta i gminy Chorzele. Celem była prezentacja projektu MCPS, dotyczącego wsparcia gminy w zakresie rozwoju usług społecznych.

Projekt, zatytułowany „Dla Ciebie, dla mnie, dla nas – rozwój usług społecznych na Mazowszu” został podzielony na pięć zagadnień – diagnoza potencjału, tworzenie strategii i planów, rozwój kompetencji i kwalifikacji, doradztwo merytoryczne i finansowanie usług.

Program ma być więc kompleksowy. W jego ramach będzie dokonywana analiza, mająca na celu wytypowanie  obszarów związanych z usługami społecznymi, z którymi wiąże się szczególny potencjał i które wymagają uwagi. Na podstawie uzyskanych danych opracowany zostanie dokładny plan działania, w tym – strategia pozyskiwania funduszy. Program zakłada pomoc gminie w zakresie szkoleń – dotyczy to zarówno pracowników gminy i pomocy społecznej, jak też wolontariuszy. Gmina będzie mogła również skorzystać z wsparcia merytorycznego specjalistów z MCPS.

W spotkaniu udział wzięli Barbara Bielak, Agnieszka Salwa i Jarosław Rutkowski z MCPS i przedstawiciele gminy – burmistrz Eliasz Kostrzewa, zastępca Michał Wiśnicki i dyrektor OPS Bogna Rasińska. Jak czytamy na profilu Facebook urzędu, „Wypracowano pierwsze kroki do nadania sprawom społecznym w gminie Chorzele nowego wymiaru”. Szczegóły jednak, jak na razie, nie są znane.

Komentarze obsługiwane przez CComment