ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Świętowało Krasne

22 czerwca w paku w Krasnem było ludno, głośno i wesoło, za sprawą Dni Krasnego. Pojawiło się wielu mieszkańców gminy, którzy dopingowali sołectwa - w program imprezy wpisano bowiem III Sołtysiadę. Dwie poprzednie miały miejsce w Zielonej, w tym roku postanowiono ją włączyć w Dni Krasnego. W programie znalazło się także wiele innych atrakcji dla dzieci i dorosłych.

Imprezę rozpoczął tradycyjnie VII zlot motocyklowy zorganizowany przez MOTOKrasne. Przybyło sporo zaprzyjaźnionych grup motocyklowych, jak i również przyjaciół motocyklistów – około 80. Przed pełnym hałasu i brawury wjazdem do parku motocykliści przejechali w paradzie ok. 30 km.

W Sołtysiadzie wzięło udział 6 sołectw: Kozin, Krasne, Mosaki Rukle, Wężewo, Zalesie i Pęczki Kozłowo. Startowano w konkurencjach: obieranie i tarcie ziemniaków, rzuty jajami, jazda z sołtysową na taczkach, bieg z oponami, toczenie beli z sianem i cięcie piłą. Rywalizacja była zacięta, ostatecznie pierwsze miejsce zajęło sołectwo Kozin.

Jak poinformowała nas sołtys Kozina Lena Milewska, 90 procent sołectwa stawiło się, aby dopingować swoich zawodników. Wszyscy ubrani w jednakowe koszulki z napisem Kozin prezentowali się wyjątkowo.

- Jest to moja pierwsza kadencja – powiedziała nam sołtys Kozina Lena Milewska. - To dopiero początek, ale jak się robi to, co się chce i ma wsparcie wielu osób, to nie jest praca, to przyjemność. Wystarczy hasło i jak widać, wszyscy są z nami, nie jestem sama… Jak ja to robię? Po prostu trafiłam na wspaniałych ludzi wokół siebie… W tej chwili jesteśmy na etapie zakupu działki dla sołectwa, potem będziemy działać w kierunku utworzenia jakiejś świetlicy. Chodzi nam o miejsce, w którym będziemy mogli się spotykać i integrować.

Nagrodą za zdobycie I miejsca był bon na 1000 zł, który sołtys Lena Milewska przekazała na rzecz Szkoły Podstawowej w Krasnem, twierdząc, że dzieci lepiej to spożytkują. Drugie miejsce zajęło sołectwo Zalesie, trzecie – sołectwo Wężewo. Oba sołectwa otrzymały bony po 700  i 400 złotych.

Kiedy opadły emocje związane ze zmaganiami sołectw otworzyła się scena dla

uzdolnionej młodzieży ze szkół w Krasnem i Zielonej. Na początek wystąpiły dzieci z grup przedszkolnych, po nich swoją wersję „Rzepki” przedstawili ich rodzice. Ubrane biało-czerwono dzieci z Zielonej zatańczyły w krakowiaku.

Imprezie towarzyszyły stoiska: biblioteki, Areny Dobra, OSP Wężewo, Rady Rodziców oraz Sołectwa i KGW Elżbiecin, KGW Zalesianki. Swoje stoisko miała Stadnina Koni, gdzie zapytaliśmy prezesa zarządu Marka Błaszczaka o dwór w Szczukach. Niestety wciąż pomysły jego remontu pozostają tylko planami. KGW Elżbiecianki szefuje Katarzyna Zielonka. Koło rozpoczyna dopiero działalność, założone zostało przed trzema miesiącami. KGW Zalesianki prowadzi Małgorzata Cieślak.

Gwiazdą wieczoru był zespół mig, zaś wspólne świętowanie dopełniła zabawa taneczna z DJ Olkey.

Komentarze obsługiwane przez CComment