ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Wolontariusz roku

Przed kilkoma tygodniami pisaliśmy o wynikach plebiscytu Mazowieckie Barwy Wolontariatu. Laureatem wyłonionym przez kapitułę w kategorii „wolontariat dorosłych aktywnych społecznie” został Bartosz Gnojewski z Przasnysza.

W tejże samej kategorii wśród wyróżnionych znalazła się również Marzena Wilga, sołtyska wsi Dynak w gminie Jednorożec.


5 grudnia, w Warszawskiej Operze Kameralnej, odbyła się Gala Mazowieckich Barw Wolontariatu, zorganizowana z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariatu. Uroczystość była okazją do podziękowania wszystkim, którzy angażują się w życie społeczne i publiczne, dzieląc się bezinteresownie swoją pomocą i solidarnością z potrzebującymi. Nagrody wyłonionym laureatom wręczał marszałek Adam Struzik. 

Bartosz Gnojewski jest podwójnym zwycięzcą, ponieważ w głosowaniu mieszkańców został również liderem w kategorii „nagroda mieszkańców Mazowsza”
Bartosz jest niezwykle aktywną osobą w Stowarzyszeniu Arena Dobra, które działa w Przasnyszu od lutego br, wcześniej natomiast działało jako nieformalna grupa przyjaciół. Swoją aktywność rozpoczął kilka lat temu, dziś jest wolontariuszem w wielu charytatywnych akcjach. Pomoc innym stała się nieodłączną częścią jego życia. Zaraża swoim optymizmem każdego, a jego pokłady energii umożliwiają realizację wielu zadań, czasem wręcz niemożliwych. 

- Nie wiem, jak słowami wyrazić radość z wygranej w plebiscycie Mazowieckie Barwy Wolontariatu - napisał na swoim portalu społecznościowym Bartosz Gnojewski, - …jest to wielki sukces, który ma wielu ojców i wiele matek. Lata pracy dla ludzi i naszego społeczeństwa to misja, której nie mógłbym wykonywać, gdyby nie grupa moich przyjaciół ze Stowarzyszenia Arena Dobra oraz mieszkańców miasta, powiatu i miejscowości ościennych. W ciągu tych kilku lat pracy, kiedy przyjechałem do Przasnysza, poznałem setki wspaniałych, pełnych empatii ludzi, będących gotowymi zupełnie bezinteresownie pomagać innym osobom. Dlatego też tytuł Wolontariusza Roku 2022/2023 dedykuję wam przasnyszanie, nasi ziomale i ziomalki, mieszkańcy naszego powiatu.

Więcej na ten temat w "Tygodniku Ciechanowskim"

Komentarze obsługiwane przez CComment