Nietrzeźwy sternik na Narwi

Pułtuscy policjanci, pełniąc służbę na wodzie, zatrzymali do kontroli 57-letniego sternika, który, jak się okazało, miał ponad promil alkoholu w organizmie.

 - Zgodnie z zapowiedziami, policja prowadzi kontrole amatorów rejsów po rzece Narew. Interweniuje wobec osób stojących za sterami łodzi, żaglówek, kajaków, rowerów wodnych i innych obiektów pływających – powiedziała podkom. Milena Kopczyńska, oficer prasowy KPP w Pułtusku.

Na wysokości Karniewka, 7 maja policjanci zatrzymali do kontroli mieszkańca powiatu wołomińskiego. Mężczyzna sterował łodzią napędzaną silnikiem spalinowym. Badanie na trzeźwość wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie.

- Teraz mężczyzna odpowie za przestępstwo, za które Kodeks Karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności – poinformowała podkom. Milena Kopczyńska. Przypomniała: – Szlak wodny jest jak droga. Jeśli pływasz łodzią motorową i masz do pół promila alkoholu w organizmie, odpowiesz za wykroczenie. Jeśli stężenie alkoholu wyniesie powyżej pól promila, staniesz przed sądem jako sprawca przestępstwa. Zaapelowała o rozsądek.

Więcej w TC nr 20 z 17.05. 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl