Noc pełna wrażeń

W kuźni u kowala, w zamkowej zbrojowni, zwiedzając podziemia dawnego ratusza i we wzgórzu Abrahama oraz wiele ciekawych ekspozycji w Muzeum Regionalnym oraz Miejskim Centrum Kultury i Sztuki i Małym Muzeum Kina – tak można było spędzić sobotni wieczór w ramach IX Pułtuskiej Nocy Muzeów.

14 maja tradycyjnie w ramach ogólnopolskiej Nocy Muzeów w wielu miastach w całym kraju bezpłatnie można było skorzystać z oferty przygotowanej przez instytucje kultury i muzea. W Pułtusku nie zabrakło ciekawych propozycji na spędzenie tego wieczoru. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Cieszy fakt, że z oferty licznie korzystały rodziny, które historią miasta i regionu oraz pułtuskiego kina zdecydowały się zainteresować swoje najmłodsze pociechy.

Do godz. 22:00 swoje podwoje dla zwiedzających otworzyło Miejskie Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku i Kino Narew – najstarsze nieprzerwanie działające od 1915 roku kino w Polsce. To tu mogliśmy zobaczyć plakaty filmów z wytwórni Walta Disney'a i zabytkowe projektory.

Muzeum Regionalne w Pułtusku przyciągało wieloma ekspozycjami. Nie brakowało chętnych do zwiedzania piwnic w podziemiach dawnego ratusza i we wzgórzu Abrahama. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa czasowa „13 Pułk Piechoty w Pułtusku”. Grupa Rekonstrukcji Historycznej 13 Pułku Piechoty zadbała o atrakcje, obok których nie dało się przejść obojętnie.

noc_-grh

W kuźni u kowala i zbrojowni pułtuskiego zamku każdy zatrzymał się na dłużej. Niecodzienny bowiem jest widok pracy kowala przy wykuwaniu zbroi czy elementów uzbrojenia z dawnych lat.

noc_-u-kowala

Zwieńczeniem wszystkich atrakcji było podziwianie panoramy miasta z wieży zamkowej oraz pułtuskiego muzeum. Warto było wspiąć się na obie wieże, gdyż z każdej widok jest inny, ale równie piękny i wart pokonania wielu schodów.

Tekst i fot. BH

Więcej w TC

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl