ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Ogólnopolski Konkurs Piosenek: Młodzi wykonawcy oraz muzyka lat 60. i 70.

Nagrodę specjalną GRAND PRIX jury przyznało Ulianie Bratkowskiej z Pułtuska (fot. Roman Nadaj)

Rozbrzmiała najpierw w Amfiteatrze im. Krzysztofa Klenczona na terenie Domu Polonii, dzień później na scenie głównej, na pułtuskim rynku.

Rozbrzmiała dzięki dzieciom i młodzieży z całej Polski - uczestnikom IV Ogólnopolskiego Konkursu Piosenek Polskich Wykonawców Lat 60. i 70. XX w. "W sześciu strunach zaklęta muzyka" oraz organizującej ten konkurs, zarazem festiwal, Publicznej Szkole Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Pułtusku. Wpisała się we wrześniowe XXV Dni Patrona Pułtuska św. Mateusza. A w gronie laureatów znaleźli się młodzi wykonawcy z Pułtuska, Ciechanowa, Nasielska, Różana, Regimina, Strzegocina, Wyszkowa i innych miejscowości.

"Trudno w jednym zdaniu opisać fenomen muzyki tamtych wspaniałych, szalonych lat. Zachwycała ekspresją, dynamiką; była przekorna, nieco prowokująca, otwierała drogę do innego świata… Była symbolem niezależności i swobody. (…) Jak mawiają nasze babcie: "Jeśli noga przy takiej muzyce nie chodzi, to znaczy, że noga jest chora". Dlatego też będzie nam ogromnie miło, jeśli  z zaproszenia na Festiwal skorzystają zarówno ci, którzy na tych przebojach się wychowali (i często pytają, gdzie się podziały tamte prywatki…), jak i ci, którzy dopiero mają zamiar się w nich rozsmakować", tak zapraszała na konkurs-festiwal Społeczność pułtuskiej Trójeczki, jak bywa nazywana PSP nr 3.

Rozśpiewany amfiteatr
Do Pułtuska na konkurs, w piątek, 16 września, przybyło pięćdziesięcioro czworo uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całego kraju. Zaśpiewali trzydzieści pięć znanych piosenek z lat 60. i 70., prezentując się w czterech kategoriach (kl. I-III, IV-VI, VII-VIII, szkoły ponadpodstawowe), a melodie razem z nimi nuciła publiczność.

- Życie mierzy się ilością chwil, które zapierają dech w piersiach. Mam nadzieję, że przed nami muzyczna uczta, która zapadnie w naszej pamięci na długo i wyzwoli w nas najpiękniejsze emocje - powiedziała Dorota Karzulewska, dyrektor Trójki.

Uczestników przywitał burmistrz Pułtuska Wojciech Gregorczyk, który zachęcał do jak najlepszej prezentacji, by móc wystąpić na tej samej scenie co gwiazdy.
- (…) Ważne jest, aby młodzi ludzie poznali ów fragment historii muzyki, a wraz z nim klimat tamtych lat, który inspiruje artystów do dziś - podkreśliła Izabela Trzcińska, wicedyrektor Trójki, pomysłodawczyni konkursu-festiwalu, czuwająca nad przebiegiem kolejnych edycji.

Niespodziankę stanowił występ znanego aktora Jacka Kawalca. Zarówno jego, jak i uczestników konkursu zapowiadali uczniowie PSP nr 3

Jury w składzie: Fryderyk Pawelec - przewodniczący, Katarzyna Bartniczak i Maciej Komorowski wyłoniło z każdej kategorii laureatów trzech pierwszych miejsc oraz przyznało nagrodę Grand Prix.\

Więcej w Tygodniku nr 41 z 11 października 2022 r.

Komentarze obsługiwane przez CComment