ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Oświadczenie nowej burmistrz

Fot. il. Urząd Miejski w Pułtusku

Po pełnej zwrotów akcji i przerw, sesji Rady Miejskiej w Pułtusku, Marzena Cendrowska, wyznaczona do wykonywania zadań i kompetencji burmistrza Pułtuska, wydała oświadczenie. Informuje w nim o swojej decyzji i zaprasza wszystkich do współpracy na rzecz miasta.

W piśmie z dnia 8 maja, w którym Marzena Cendrowska zwraca się do mieszkańców Pułtuska i gminy Pułtusk, na początku wyjaśnia, dlaczego z dniem 7 maja została wyznaczona przez premiera Donalda Tuska do wykonywania zadań i kompetencji burmistrza. Informuje: „Stało się tak dlatego, iż wybrany w wyborach burmistrz zgodnie z postanowieniem sądu nie może sprawować tej funkcji, a miasto nie może pozostać bez gospodarza”.  

Nowa gospodyni miasta przedstawia się jako pułtuszczanka, „żywo zainteresowana losami naszej Małej Ojczyzny”, ale również jako polityk, samorządowiec i urzędnik. Twierdzi: (…) stanęłam przed chyba najtrudniejszą decyzją w moim życiu – podjąć się zadania kierowania miastem w tej, niekomfortowej sytuacji, czy stanąć z boku i obserwować, jak Pułtusk pogrąża się w chaosie, marazmie i prawnych sporach”. Dalej informuje: „Podjęłam, w moim przekonaniu najlepszą dla miasta decyzję.”.

W związku z tą decyzją Marzena Cendrowska zaprasza do współpracy wszystkich mieszkańców, w tym radnych i przedsiębiorców, „bez względu na polityczne przekonania”. Współpracy, jak zapewnia, „dla dobra naszego miasta”.

Komentarze obsługiwane przez CComment