Pikniki rodzinne i ścieżki przyrodnicze. Ponad 0,5 mln zł na edukację eko

W powiecie pułtuskim odbędą się ekologiczne pikniki rodzinne i powstaną ścieżki przyrodniczo-edukacyjne, dodatkowo zostanie zorganizowana akcja edukacyjna. Na te cele samorządy gmin oraz powiatu pułtuskiego, a także Stowarzyszenie „Z serca” pozyskały ponad 0,5 mln zł z WFOŚiGW w Warszawie.

Pikniki zaplanowały już gminy: Gzy, Obryte, Pułtusk, Świercze, Winnica, Zatory oraz powiat pułtuski. „Świadomość ekologiczną mamy, na rzecz środowiska działamy”, pod takim hasłem odbędzie się piknik w Pułtusku. „Bądź eko dla siebie i środowiska” to hasło pikniku w Świerczach. Do każdego z samorządów na ten cel trafi kwota 30 tys. zł.

Oprócz pikników, zaplanowano budowę ścieżek przyrodniczo-edukacyjnych w gminach Świercze, Winnica i Pułtusk. Powstaną one w Świerczach, Winnicy i Golądkowie oraz na terenie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Klaudyny Potockiej w Pułtusku. Na realizację tych zadań każdy z samorządów uzyskał kwotę 90 tys. zł. Dodatkowo Stowarzyszenie „Z serca” otrzyma ponad 57 tys. na akcję edukacyjną: „Czysta rzeka prawem każdego człowieka”. Łącznie do beneficjentów z powiatu pułtuskiego na realizację jedenastu zadań w formie dotacji trafi 537.285,06 zł z WFOŚiGW w Warszawie.

Umowy z samorządowcami w Domu Polonii w Pułtusku pod koniec kwietnia podpisała Kamila Mokrzycka, zastępca prezesa WFOŚiGW w Warszawie. W wydarzeniu wzięli udział również wicepremier Henryk Kowalczyk, Sławomir Mazurek, wiceprezes NFOŚiGW i Justyna Jakubiak, dyrektor ciechanowskiego wydziału zamiejscowego WFOŚiGW.

Więcej w TC nr 21 z 23.05. 

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl