ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Rekordzista miał ponad 3 promile

Il. KPP Pułtusk

Mimo wielu apeli i kontroli stanu trzeźwości, na naszych drogach nadal można spotkać nietrzeźwych kierowców, powodujących zagrożenie dla siebie i innych. W ostatnim czasie niechlubny rekord pobił kierujący oplem 44-latek, który miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Mężczyzna został zatrzymany do kontroli drogowej w Świerkowie (gmina Świercze) około południa 15 maja. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało w organizmie mężczyzny ponad 3 promile alkoholu. Policjanci z posterunku w Świerczach zatrzymali nieodpowiedzialnemu kierowcy prawo jazdy i uniemożliwili mu dalszą podróż.
- Jazda pod wpływem alkoholu jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 i zakaz prowadzenia pojazdów- wyjaśniła mł. asp. Anna Kowalczyk z KPP w Pułtusku. - Ponadto sąd obowiązkowo orzeka świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych w przypadku osoby, która po raz pierwszy prowadziła w stanie nietrzeźwości, oraz nie mniejszej niż 10 tys. złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem pod wpływem alkoholu.
Policja apeluje o rozwagę, przypominając, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Policja prosi również, by reagować na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego.

 

Komentarze obsługiwane przez CComment