ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Szkoła w Błędostowie ma halę sportową

Fot. PSP w Błędostowie

Dyrekcja, nauczyciele, pracownicy oraz uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. ks. kan. Jana Sieka w Błędostowie w gminie Winnica cieszą się z hali sportowej, boiska i bieżni. Uroczyste otwarcie wyczekiwanego obiektu nastąpiło ponad miesiąc temu.

Obok szkoły powstała sala sportowa (o wymiarach 24 m na 12 m) z zapleczem sanitarno-socjalnym wraz z łącznikiem oraz niezbędną infrastrukturą techniczną. Powstało też boisko do gry w piłkę nożną i koszykówkę oraz bieżnia. Uporządkowano teren wokół szkoły, jego część przeznaczono na parking, zbudowano też chodnik.

– Marzenia się ziściły. Otworzyliśmy wrota nowej hali sportowej – poinformowała dyrektor Halina Smogorzewska. – Dzięki współpracy wielu osób możemy cieszyć się z hali na miarę XXI wieku. Otrzymaliśmy piękny prezent, na który czekaliśmy bardzo długo, bowiem do tej pory nie mieliśmy hali z prawdziwego zdarzenia, a lekcje wychowania fizycznego i uroczystości szkolne prowadzone były na małej przestrzeni.

Otwarcie obiektu nastąpiło 10 października, a data ta nie została wyznaczona przypadkowo. Organizatorzy chcieli, by uroczystość łączyła się z 250 rocznicą powołania Komisji Edukacji Narodowej. Uroczystość, prowadzona przez nauczycieli Wioletę Kamer i Janusza Iwińskiego, stała się okazją do podziękowania tym, którzy przyczynili się do budowy hali sportowej, w tym samorządowi gminy Winnica, posłowi Henrykowi Kowalczykowi, wykonawcy Dariuszowi Góreckiemu. Po poświęceniu hali przez ks. Jarosława Bukowskiego, proboszcza parafii w Smogorzewie, wstęgę przecięli m.in. Henryk Kowalczyk, poseł i minister, Robert Wróblewski, wójt gminy Winnica (obaj otrzymali pamiątkowe statuetki), dyrektor Halina Smogorzewska (została obdarowana statuetką przez rodziców uczniów) i Antoni Pieńkos, przewodniczący Rady Gminy.

Program artystyczny, przygotowany pod kierunkiem Małgorzaty Jończyk i Moniki Zasońskiej, składał się nie tylko z piosenek, ale i z pokazów tanecznych z rekwizytami, pokazu trików piłkarskich, tańca z pomponami czy pokazu akrobacji rowerowych.

W otwarciu hali wziął udział absolwent szkoły Paweł „Lojak” Kozarzewski, pilot, reprezentant Polski w motoparalotniarstwie, członek Kadry Narodowej, pierwszy pilot na świecie latający wewnątrz obiektu zamkniętego, Stadionu PGE Narodowy w Warszawie. Przyznał, że szkoła go „ukształtowała”. Zachęcił uczniów do ciężkiej pracy oraz realizacji pasji.

Cały artykuł w TC nr 48 z 28.11. 

Komentarze obsługiwane przez CComment