ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Teatry: Sześć premier, cztery razy Fredro

Fot. Izabela Koba (archiwum 2019 r.)

Już po raz dziewiąty samorząd gminy Pułtusk i Miejskie Centrum Kultury i Sztuki w Pułtusku zapraszają miłośników teatru na kolejną edycję Pułtuskich Teatrów Amatorskich – Konkurs „PTA-K”. W tym roku zaplanowano sześć premier. Od 2 do 7 października wystąpią trzy grupy z Pułtuska oraz zespoły z: Ciechanowa, Serocka i Warszawy. 

W kolejnym tygodniu od 9 do 14 października zaplanowano powtórki przedstawień.

Pierwsza 2 października zaprezentuje się, znana z ubiegłorocznego przeglądu, grupa „Między Nami” z Serocka. Zobaczymy „Podróż” Aleksandry Skorupy i Macieja Dmochowskiego, tekst inspirowany utworem Aleksandra Fredry pt.: „Z Przemyśla do Przeszowy”. Wtorek, 3 października należy do Teatru „Rozmyty Kontrast” z Ciechanowa (w ubiegłym roku nie wziął udziału w konkursie). „Kolacja dla głupca” Francisa Vebera w przekładzie Barbary Grzegorzewskiej w reżyserii Małgorzaty Dzilińskiej. Dzień później, 4 października na scenie pojawi się pierwsza z pułtuskich grup „TAJAGA” z „Próbą generalną” na podstawie jednoaktowej komedii Aleksandra Fredry „Z jakim się wdajesz, takim się stajesz”. Reżyseruje Lech Chybowski. Na pułtuskiej scenie debiutuje warsztatowa grupa teatralna „ATM ARTYSTA” z Warszawy, która 5 października wystawi „Kreację kubizmu” Anny Salamon w reżyserii Anny Salamon. Dwa ostatnie dni teatralnego święta należą do grup z Pułtuska. W piątek, 6 października związany z przeglądem od pierwszej edycji „Teatr pod Dębem” wystawi „Ostatnią wolę”, komedię w trzech aktach Aleksandra Fredry w reżyserii Adama Gadomskiego. Na zakończenie, w sobotni wieczór, 7 października wróci po rocznej przerwie Teatr „Ostatni dzwonek” i zaprezentuje jednoaktową komedię „Zrzędność i przekora” Aleksandra Fredry w reżyserii Artura Bednarka. 

Z sześciu grup aż cztery wystawią mniej znane komedie Aleksandra Fredry lub jego utworem inspirowane. To hołd dla świetnego dramatopisarza w jego roku, ustanowionym przez Sejm RP. 

Spektakle i konkurs odbędą się w ramach projektu „Tradycje Teatralne Pułtuska”.

Fot. Izabela Koba -scena z "Zaćmienia" - PTA-K 2019 r.

Wejściówki na spektakle można odbierać od 26 września br. w sekretariacie MCKiS lub przed spektaklem w holu (należy je wcześniej zamówić). Ilość miejsc jest bardzo ograniczona, podkreślają organizatorzy i proszą o przyjście przynajmniej na 15 minut przed spektaklem. 

Całość w TC

Komentarze obsługiwane przez CComment