ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Wicestarosta: Każdy z ósmoklasistów znajdzie właściwą drogę

Fot. Starostwo Powiatowe w Pułtusku

Wicestarosta Beata Jóźwiak zaprasza do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkół ponadpodstawowych, których organem prowadzącym jest Powiat Pułtuski. Mówi: Przed uczniami klas ósmych stoi nie lada wyzwanie, ponieważ muszą dokonać ważnego wyboru - nie tylko przyszłej szkoły, ale także profilowanej klasy. Wychodząc naprzeciw temu wyzwaniu, nasze placówki oferują szeroki wybór kierunków kształcenia. Już dziś warto się z nimi zapoznać, gdyż podjęcie tak ważnej decyzji to proces długofalowy i powinien być poprzedzony analizą oferty edukacyjnej.

W ofercie szkół ponadpodstawowych Powiatu Pułtuskiego na rok szkolny 2023/2024 znajdują się propozycje zarówno dla uczniów chcących kontynuować edukację w liceach ogólnokształcących, jak też dla uczniów, którzy marzą o rozwijaniu swoich umiejętności w konkretnym zawodzie. Jestem przekonana, że każdy z ósmoklasistów znajdzie dla siebie właściwą drogę, w murach jednej z naszych szkół. Aby ułatwić podjęcie tej ważnej decyzji, zachęcam do lektury rozmów z kadrą kierowniczą naszych placówek.

W pierwszej kolejności zapraszam do zapoznania się z ofertą edukacyjną Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Skargi w Pułtusku, którą przedstawia dyrektor tej placówki Anna Majewska.

Pułtuskie liceum to szkoła o bogatej, ponad 580-letniej tradycji. Szczyci się trzecim miejscem, po płockiej Małachowiance i sieradzkim Jagiellończyku, wśród najstarszych liceów w Polsce. Kształcili się w nim m.in. Andrzej Batory, Jerzy Ossoliński, Maciej Kazimierz Sarbiewski, Wiktor Gomulicki, a wykładali: Jakub Wujek, Piotr Skarga, Andrzej Bobola.

Ponadto Liceum Skargi ma na koncie wiele sukcesów. Jednym z nich jest wysoka zdawalność egzaminów maturalnych w ostatnich latach, co przekłada się na bardzo dobre wyniki rekrutacji naszych absolwentów na wyższe studia w najlepszych polskich uczelniach. Pułtuskie liceum może poszczycić się tytułem "Srebrnej Szkoły 2023" oraz srebrną tarczą, a także znacznym awansem w rankingu "Perspektyw".

Jestem przekonana, że Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Pułtusku to bardzo dobry wybór. Dlaczego? Na te i inne pytania odpowiada dyrektor Anna Majewska. Życzę dobrej lektury i owocnych przemyśleń. Zachęcam również do odwiedzania strony internetowej szkoły, profilu na Facebooku oraz do udziału w dniu otwartym, który jeszcze przed nami. 

Więcej w TC nr 9 z 28.02. 

Komentarze obsługiwane przez CComment