B klasa. Ciechanowianie lepsi do Opii w meczu rezerw

W niedzielę w Opinogórze odbyły się małe derby, w których zmierzyły się ekipy rezerw: Opii (liga okręgowa) i MKS-u Ciechanów (5 liga). Sytuację na boisku szybko podporządkowali sobie przyjezdni, którzy po kwadransie gry prowadzili już dwoma golami. Do siatki trafili Mateusz Stryjewski i Wiktor Borowiecki. Trzeciego gola z rzutu wolnego dołożył Jakub Żmijewski. W drugiej połowie gospodarze zdobyli bramkę honorową.

W pozostałych meczach B klasy było równie interesująco. Wkra Cieksyn objęła prowadzenie w konfrontacji z Wieczfnianką w 21. minucie. Do siatki trafił doświadczony Damian Załoga. Konkurenci jednak nie zrezygnowali z walki. Ostatecznie sto osiemdziesiąt sekund przed końcem wyrównali straty. Na listę strzelców wpisał się 17-letni Adam Kowalski.
Najgroźniejsi konkurenci w drodze po awans (promocje wywalczą dwie najlepsze ekipy) zanotował wyjazdowe zwycięstwa. Gryf rozbił Jutrzenkę – swoje dziewiętnastego gola w rozgrywkach zaliczył Marek Mosiej. Z kolei Mateusz Susek zaliczył premierowe trafienie w sezonie. Orlęta Baboszewo wygrało derby powiatu płońskiego.

17. kolejka (11-12 maja): PAF II – Orlęta 0:3, Jutrzenka – Gryf 1:5, Boruta – Tamka 3:2, Żbik II – GKS Świercze 2:0, Wkra – Wieczfnianka 1:1, Opia II – MKS II 1:3

12. GKS Świercze    17    2    11:69

18. kolejka (18-19 maja): PAF II – Opia II, MKS II – Wkra, Wieczfnianka – Żbik II, GKS Świercze – Boruta, Tamka – Jutrzenka, Gryf - Orlęta

Klasyfikacja strzelców: 19 - Mateusz Benecki (Wieczfnianka), Marek Mosiej (MKS II Ciechanów/Gryf), 16 - Sławomir Gołębiewski (Wieczfnianka),  14 - Rafał Chojnowski (Gryf), Jacek Szypulski (Tamka)

Więcej o piłce nożnej w regionie oraz innych dyscyplinach w jutrzejszym (14 maja) wydaniu Tygodnika Ciechanowskiego.