Czołówka wygrywa, kibice wracają

MKS Ciechanów odniósł 12 zwycięstwo w sezonie

Dwie bramki Mariusza Kopeckiego zapewniły MKS Ciechanów zwycięstwo nad Wkrą Bieżuń. Gospodarze odnieśli dwunaste zwycięstwo w bieżących rozgrywkach ligi okręgowej i siódme na swoim stadionie.

Nie zmniejszyła się jednak strata punktowa ciechanowian do czołowych zespołów ligi - Żbika Nasielsk i Narwi Ostrołęka. Oba te zespoły wygrały swoje 1-majowe potyczki. Narew pewnie ograła u siebie 5:0 Koronę Szydłowo.

Dużo bardziej dramatyczny przebieg miało spotkanie w Raciążu, gdzie Błękitni podejmowali liderów z Nasielska. Raciążanie już po 20. minutach prowadzili 2:0. Goście odpowiedzieli dwiema bramkami w przeciągu następnych dziesięciu minut. Po zmianie stron gra wyraźnie zaostrzyła się, dwóch zawodników gospodarzy zostało ukaranych czerwonymi kartkami. Grający w osłabieniu Błękitni Raciąż walczyli ambitnie choćby o jeden punkt, ale nasielszczanie po trafieniu Kamila Popowskiego "wyrwali" zwycięstwo.

Na uwagę zasługuje również wygrana Kryształu Glinojeck. Zespół Zdzisława Sadowskiego rozbił gości z Nowego Miasta aż 8:0. Cztery gole i kapitalną formę zaprezentował zbliżający się do 40-stki Paweł Lubasiński.
Coraz lepsze informacje dotarły także do kibiców piłkarskich. Od 15 maja na trybuny będą mogli wreszcie wejść kibice. Na początku ma to być 25 proc. pojemności stadionu, co oznacza jednak, że na nasze okoliczne obiekty jest to liczba całkiem spora.

23. kolejka (1 maja): Kryształ Glinojeck - Sona Nowe Miasto 8:0, PAF Płońsk - Tęcza Ojrzeń 1:0, GKS Strzegowo - Iskra Krasne 1:2, Pokrzywnica - Ostrovia Ostrów Maz. 0:2, Narew Ostrołęka - Korona Szydłowo 5:0, MKS Ciechanów - Wkra Bieżuń 2:0, Konopianka Konopki - KS Wąsewo 1:2, Błękitni Raciąż - Żbik Nasielsk

W zaległej 18. kolejce (5 maja środa) zagrają: Sona - Wkra, Korona - Wąsewo, Ostrovia - Żbik, Iskra - Błękitni, Tęcza - Konopianka, Kryształ - Ciechanów, PAF - Narew, Strzegowo - Pokrzywnica

1. Żbik Nasielsk 19 48 61:21
2. Narew Ostrołęka 19 46 63:13
3. MKS Ciechanów 19 39 46:18
4. Konopianka Konopki 19 33 43:32
5. Sona Nowe Miasto 18 31 40:45
6. Ostrovia Ostrów Maz. 19 29 30:27
7. Wkra Bieżuń 19 29 44:28