Konopianka lepsza od Kryształu

Kapitan Konopianki Kamil Nosarzewski asystował przy bramce Mateusza Pietrusia

W środowym meczu Konopianka Konopki wygrała na swoim boisku w Morawach z Kryształem Glinojeck 3:2. Zespół Krzysztofa Butryna po kwadransie gry prowadził już 2:0, ale goście nie zamierzali rezygnować z punktów. W drugiej połowie podopieczni Zdzisława Sadowskiego złapali kontakt, do końca licząc na wywiezienie korzystnego rezultatu.

Gospodarze zaczęli od mocnego uderzenia. Już w 3. minucie dośrodkowanie Mateusza Pietrusia skutecznym uderzeniem z głowy zamknął Marcin Kosiewicz.
Kwadrans później po raz kolejny w rolę asystenta wcielił się Pietruś. Tym razem podanie skrzydłowego Konopianki wykończył Patryk Jankowski.

W szeregach Kryształu na moment zawrzało. Kilka dosadnych słów ze strony doświadczonego Pawła Lubasińskiego (występował m.in. w II-ligowej Mławiance) wstrząsnęło zespołem. W 30. minucie Szymon Zawadzki celnie przymierzył bezpośrednio z rzutu wolnego. Ale gospodarze odpowiedzieli jeszcze dosadniej. Pięć minut później Kamil Nosarzewski zagrał prostopadle do Pietrusia, a ten nie dał szans bramkarzowi gości.

Po zmianie padła już tylko jedna bramka, co nie oznacza, że nie brakowało z obu stron okazji strzeleckich. W 60. minucie Sebastian Czajkowski zdecydował się na strzał z ok. 20 m, piłka po drodze odbiła się jeszcze od obrońcy Konopianki, czym kompletnie zmyliła Damiana Ankiewicza.
Zresztą strzelec drugiego gola dla Kryształu chwilę później, po dwóch żółtych kartkach, musiał zbyt wcześniej zejść do szatni. W ostatnim kwadransie obie jedenastki wyprowadziły ciekawe kontrataki, ale kończyły się one zazwyczaj na obijaniu słupków i poprzeczek.

17. kolejka: GKS Pokrzywnica - Sona Nowe Miasto 0:6, Narew Ostrołęka - GKS Strzegowo 2:0, MKS Ciechanów - PAF Płońsk 4:0, Konopianka Konopki - Kryształ Glinojeck 3:2, Błekitni Raciąż - Tęcza Ojrzeń 3:1, Żbik Nasielsk - Iskra Krasne 2:1, KS Wąsewo - Ostrovia Ostrów Maz. 0:0, Wkra Bieżuń - Korona Szydłowo 4:2

1. Żbik Nasielsk 17 44 57:17
2. Narew Ostrołęka 17 43 58:12
3. MKS Ciechanów 17 35 42:16
4. Konopianka Konopki 17 33 41:28
5. Sona Nowe Miasto 16 30 38:35
6. Wkra Bieżuń 17 26 42:25
7. Ostrovia Ostrów Maz. 17 23 27:27
8. Korona Szydłowo 16 23 39:32