ul. ks. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów 23 672 34 02 sekretariat@ciechpress.pl Pon.-Pt.: 8.00 - 16.00

Boćkowi na ratunek. Wspólna akcja strażaków, strażników i weterynarzy

fot. Centrum Zdrowia i Rozrodu Zwierząt Marcin Gocek/KP PSP Żuromin

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Żurominie otrzymała zgłoszenie o rannym bocianie, kręcącym się przy drodze wojewódzkiej nr 541. Strażacy postanowili pomóc zwierzęciu. Pomogła im w tym Straż Miejska. 

Zgłoszenie wpłynęło do komendy we wtorek (18 czerwca) około godz. 5:40. Bocian rzeczywiście spacerował przy ul. Bieżuńskiej we Franciszkowie (gm. Żuromin). Strażacy odłowili ptaka. Po wstępnych oględzinach uznali, że najprawdopodobniej może mieć złamane skrzydło. Poprosili o pomoc Straż Miejską z Żuromina, która z kolei przekazała bociana Centrum Zdrowia i Rozrodu Zwierząt Marcin Gocek. W gabinecie pani weterynarz opatrzyła boćka. Okazało się, że były to na szczęście niezbyt głębokie rany spowodowane najprawdopodobniej przez psa (pogryzienie). Stamtąd ptak trafił do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, gdzie przejdzie rekonwalescencję, a później wróci na wolność. 

Przy okazji mamy pytanie do mieszkańców Franciszkowa i okolic. Czy poszkodowany bocian miał młode? W takim przypadku konieczne będzie ich zabezpieczenie. Prosimy o wiadomość w tej sprawie do naszej redakcji na nr (23) 672 34 02 lub w wiadomości na tygodnikowego Messengera. 

To nie pierwsza taka akcja ratunkowa strażaków z Żuromina w ostatnim czasie. W minioną środę (12 czerwca) jednostka uczestniczyła w uwolnieniu gołębia, który zawadził obrączką o blachę na domu jednorodzinnym. W związku z brakiem możliwości dostania się do ptaka PSP użyła podnośnika, aby pomóc zwierzęciu. 

Komentarze obsługiwane przez CComment