CBA odpowiada w sprawie prezesa ŻZK

W piątek (7 stycznia br.) informowaliśmy, że Centralne Biuro Antykorupcyjne zajmuje się sprawą Wojciecha Kwiecińskiego, prezesa Żuromińskich Zakładów Komunalnych. Otrzymaliśmy w tej sprawie odpowiedź od śledczych. 

Wojciech Kwieciński przybliżył nam, że CBA chodziło o prowadzenie przez niego działalności gospodarczej, choć zabrania tego ustawa (szczegóły TUTAJ).

- Uprzejmie informujemy, że od 23 listopada 2021 r. CBA prowadzi kontrolę przestrzegania art. 4 ustawy o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne, przez wiceprezesa Zarządu  ds. Technicznych Żuromińskich Zakładów Komunalnych sp. z o. o. Kontrola obejmuje lata 2019-2021. Planowy termin zakończenia postępowania przypada na koniec lutego 2022 r. Zgodnie z ustawą o CBA postępowanie kontrolne może być przedłużone o kolejne 6 miesięcy. Na tym etapie są to wszystkie informacje, które mamy do przekazania w tej sprawie - czytamy w odpowiedzi na nasze pytanie skierowane do CBA. 

Otrzymujemy sygnały, że Wojciech Kwieciński to nie jedyna osoba związana z żuromińskim magistratem, która pełni funkcję kierowniczą i dodatkowo prowadzi działalność gospodarczą. Do sprawy jeszcze wrócimy. 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl