Mirosław Różański wraca do urzędu

Mławski sąd zadecydował o uchyleniu środka zapobiegawczego w postaci zawieszenia w czynnościach służbowych, jaki nałożyła na sekretarza gminy Siemiątkowo prokuratura, w związku z trwającym śledztwem.

Jak informowaliśmy dokładnie miesiąc temu, mławska prokuratura postawiła Mirosławowi Różańskiemu zarzuty oraz zawiesiła go w czynnościach służbowych - szczegóły TUTAJ.

Od zastosowania środka zapobiegawczego podejrzanemu przysługuje odwołanie, z czego sekretarz gminy Siemiątkowo skorzystał. Sąd Rejonowy w Mławie przychylił się do wniosku Mirosława Różańskiego. 

- Potwierdzam, że taka decyzja zapadła. Uważam, że zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci zawieszenia w czynnościach służbowych wobec podejrzanego Mirosława R. było uzasadnione, gdyż zarzuty dotyczą m. in. poświadczenia nieprawdy w dokumentacji gminy. Niemniej jednak, taką decyzję podjął sąd - wyjaśnił prokurator Marcin Bagiński, Prokurator Rejonowy w Mławie.

Nie ma jeszcze uzasadnienia decyzji sądu w tej sprawie. Jak poinformował prokurator, zarzuty wobec Mirosława Różańskiego pozostają niezmienne, nadal niewykluczone pozostają także dalsze zarzuty w związku z prowadzonym przez PR w Mławie śledztwem dotyczącym działalności siemiątkowskiego samorządu. 

Mirosław Różański jeszcze w tym tygodniu ma powrócić do pracy w Urzędzie Gminy Siemiątkowo.  

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

ul. Ściegiennego 2
06-400 Ciechanów
tel/fax: (23) 672 34 02
e-mail: sekretariat@ciechpress.pl